Zemřel stálý ruský představitel v OSN Vitalij Čurkin (Video)


Zemřel stálý ruský představitel v OSN Vitalij Čurkin (Video)V New Yorku náhle zemřel ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin. Úmrtí diplomata potvrdilo ruské ministerstvo zahraničí. Podle ruských médií velvyslanec nepřežil srdeční infarkt, který jej postihl při vystoupení v Radě OSN, pouhý den před 65. narozeninami.

Podle Čurkinova zástupce Vladimira Safronkova se velvyslanci udělalo nevolno a byl proto převezen do městské Presbyteriánské nemocnice, kde ale později zemřel.

Mistr diplomacie. Údaje z Wikipedie:

Vitalij Ivanovič Čurkin byl špičkový sovětský a ruský diplomat, úřadující stálý zástupce Ruské federace při Organizaci spojených národů.

Vitalij Čurkin ve funkci působil od roku 2006. Byl znám svou důslednou výřečností a pregnantností při obhajobě zájmů Ruské federace v orgánech OSN.

V. I. Čurkin se narodil 21. února 1952 года v Moskvě v rodině leteckého konstruktéra.

Roku 1974 absolvoval Státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) v Moskvě. V letech 1974 až 1979 pracoval na překladatelském oddělení Ministerstva zahraničních věcí Sovětského svazu, byl tlumočníkem při jednání o dohodě SALT II v Ženevě. Poté do roku 1982 zastával post třetího tajemníka oddělení pro Spojené státy americké sovětského ministerstva zahraničí.

V období let 1982 až 1987 působil jako druhý a posléze první tajemník sovětského velvyslanectví v USA, poté do roku 1989 jako referent mezinárodního oddělení Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu.

V letech 1989 až 1990 byl tiskovým mluvčím Ministerstva zahraničních věcí SSSR a poté do roku 1991 vedoucím Informačního úřadu téhož ministerstva.

Roku 1991 se také stal členem Rady ministerstva. Vedoucím Informačního úřadu zůstal i po rozpadu Sovětského svazu v rámci Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace, následně v období let 1992 až 1994 zastával funkci náměstka ministra zahraničních věcí Ruska.

Roku 1994 byl jmenován velvyslancem v Belgii a současně stálým představitelem Ruské federace při NATO. V letech 1998 až 2003 byl ruským velvyslancem v Kanadě.

Od roku 2003 byl velvyslancem pro speciální úkoly Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace. Dne 8. dubna 2006 nahradil Andreje Ivanoviče Děnisova na postu stálého zástupce Ruské federace při OSN.

Za své služby obdržel Řád Za zásluhy o vlast 4. třídy a Řád cti. Zemřel nečekaně dne 20. února 2017 v New Yorku.

Čest jeho památce!ZDROJ: https://ria.ru/
https://www.wikiwand.com/

Včera, celý svět byl otřesený ze zprávy o smrti vynikajícího ruského velvyslance, stálého zástupce Ruska při OSN Vitalije Čurkina. Včera jsem psal o tomto příběhu , ve kterém vyjádřil názor, že na přirozené smrti Čurkina extrémně nepravděpodobný. Dnes mohu říci jednoznačně, že to je - vraždu.

https://cont.ws/@wpaulk/533615

Komentáře