Vladimir Putin-Den ruských studentů
Vladimir Putin-Den ruských studentů


Evropa musí být jednotná nehledě na veškeré její snahy postavit nové zdi. S takovým prohlášením vystoupil ruský prezident Vladimir Putin během svého setkání se studenty Lomonosovovy univerzity.Ruský prezident Vladimir Putin se během setkání se studenty Lomonosovovy univerzity v Moskvě podělil se vzpomínkami na svou účast v studentském stavebním oddílu.

„Podporovalo to mnoho studentů během akademického roku. Rovněž to velmi sjednocuje lidi. Vzájemný styk spojuje v neformálním formátu a poskytuje nové zkušenosti a samozřejmě to umožňuje podrobit sebe zkoušce… Když jsem ve druhém ročníku poprvé jel se stavebním oddílem, tak jsem již byl mistrem sportu v bojovém sambu a měl jsem dojem, že jsem zdravý. Zjistil jsem ale, že pracovat, a pracovali jsme hodně — 12 až 15 hodin denně, tak jsem zjistil, že být mistrem sportu je samozřejmě fajn, ale pracovat v kolektivu, a to hodně pracovat, vyžaduje obzvlášť velkou výdrž. Vytváří se tam i pocit v dobrém slova smyslu kolektivizmu a vzájemné podpory, což jsou velmi důležité životní dovednosti," řekl Putin.

Prezident se dále zmínil, že takové zkušenosti jsou velmi důležité i pro budoucí kariéru. „Vím, že někteří studenti z vysokých škol, kteří mají blízko ke kosmonautice v jejich různých podobách, se podíleli na stavbě kosmodromu Vostočnyj. To je samozřejmě velmi důležité. V jakémkoliv případě je to zajímavé a užitečné," dodal Putin.


                                                                                                                                                                   


Komentáře