Vladimir Putin-Setkal se hlavami zahraničních zpravodajských agentur

Licence Creative Commons
toto dílo </ span> podléhá licenci Creative Commons Uveďte Původ 4.0 Mezinárodní licenční .
Vytvořeno na základe tohoto Dila: http://kremlin.ru/events/president/news/52183/videos
Práva nad Teto rámec licence JSOU popsána zde: http://kremlin.ru/events/president/news/52183/videos .

Vladimir Putin-Setkal se hlavami zahraničních zpravodajských agentur

Setkání se zúčastnili zejména zástupci zpravodajských agentur z Francie, Španělska, USA, Velké Británii, Kanady, Německa, Číny, Japonska, Indií, Itálií.


* * *
Goole překlad: 


Vladimir Putin : Dobrý den, dámy a pánové!
Dnes jsem mluvil tak moc, že ​​se budu snažit dělat bez otevření poznámky, protože budete určitě přítomní na těchto nebo jiných událostí, mnozí viděli a slyšeli. Není třeba opakovat.Pokud existuje něco, co jsem vynechal, jak jsem pochopil, pokud máte nějaké dotazy, potřebujete něco dále komentovat, informovat  - Rád, to udělám.
Jen chci říct, že jsem velmi rád, že vás vidím v takové reprezentativním složení myslím světové tiskové agentury, které zastupujete. Teď nebudu říkat, víte lépe než já, kolik z vašich materiálů publikací na celém světě se každý den organizuje a uskutečňuje. Nemá smysl mluvit o důležitosti své práce. Doufám, že bude i nadále usilovat o maximální objektivitu ve vztahu k Rusku.
Všechno, co na něm. Otevření řeč skončila. Poslouchám vás. Prosím, prosím tě.

S.Mihaylov: Vladimir Vladimirovič, nejprve mi dovolte, abych vám poblahopřál k úspěšnému přechodu fóra. Samozřejmě, že všichni jsou velmi zapůsobilo s prezentací a vaše kolegy.

viz též

Díky tomuto pevný harmonogram najdete čas pro třetí rok po setkání s největšími zpravodajských agentur na světě.Tam je, myslím, že 90 procent z globálního informačního toku.
Protože se jedná o tradiční setkání, máme vlastní tradici a nabízíme první slovo je vždy dáma. Jsme jediná žena u stolu, a jsem rád, dát slovo Alessandra Galloni - šéfredaktorce světové zpravodajské agentury Thomson Reuters. Prosím.

A.Galloni (v překladu) : Děkuji. A já všichni děkujeme za přijmutí našeho pozvání po vašem náročném dni.
Dnes jsme se sešli v Petrohradu mezinárodní ekonomické fórum. Ve svém projevu jste mluvil o dopadu sankcí vůči Rusku a dále do Evropy. Chtěla bych vám položit otázku na ruskou ekonomiku. Nedávné údaje ukazují, že kapitálové investice, CAPEX, v ruské společnosti klesly ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 5 procent za čtvrtletí I a pád za posledních 18 měsíců. To není opravdu, podle mého názoru, vzhledem k poklesu cen ropy. Jsme přesvědčeni, že ruské firmy nechtějí investovat do jejich zemi. Znamená to nenaznačují žádné strukturální problémy, které je třeba řešit? A pokud ano, jak hodláte řešit tyto problémy?
Děkuji.

Vladimir Putin:
To je jeden a ten druhý. To znamená, že poté, co je to všechno kvůli cenám ropy, protože ziskovost ropném byznysu, všechny energetické podniky se snížili v důsledku poklesu cen ropy a významné investice z minulých let byly spojeny s ropou, zemního plynu a energie obecně a infrastrukturu kolem něj. Z tohoto důvodu existuje spojení, to je rovný, to je bez jakékoliv pochybnosti.
Podívejte se na investiční programy našich velkých energetických společností: jak  v současné době investují do rozšíření výroby tak, jak jsou, například plánovaný dříve, pokud poklesla poptávka? Zde máte snížení investic. To samozřejmě, a to v závislosti na vlivu energie země. Ale ne jen - zde máte pravdu.
Jedním z hlavních cílů naší hospodářské politiky - je diverzifikovat naše hospodářství. Mluvili jsme o tom už dávno. Nemohu říci, že budeme jednat v tomto ohledu příliš efektivní, ale funguje to.
Máme říkat, že by neměl štěstí, ale v přestrojení. Co mám na mysli? Když příjmy z energetického sektoru se sníží kapitálové hledá příležitosti pro svůj co nejlepší využití v jiných oblastech, a mimochodem, je to, že jsme velmi spokojeni. A z naší strany máme, děláme a bude nadále podporovat tento proces tím, že vytvoří nejpříznivější podmínky pro diverzifikaci, z nichž jsem řekl.
Samozřejmě, že jsme zaznamenali určitý pokles investic, z důvodů, které jsem uvedl. To je způsobeno nejen k tomu, že naše firmy chtějí nebo nechtějí [investovat]. Tam, kde byla včera ziskové dnes, není moc dobré, ať se zdržují, už jsem o tom mluvil. Ale, samozřejmě, musíme vytvořit podmínky pro investice v ostatních oblastech. Přitažlivost investic - to je jeden z všeobecného směru naší práce a domácí investice a zahraniční investice.
Podívejte se, máme občas snížil odliv kapitálu. Nevzpomínám si, to jsem řekl na Fóru dnes, nebo neřekl, ale podle mého názoru, občas snadné. Snížení téměř devětkrát - třeba se podívat na čísla, která jste Nepodváděj, žádám vás, jak to udělat. To říká, co? Skutečnost, že peníze zůstane v zemi tak, že odvolání vznáší.
Ale je tu také čistě formální ukazatele. To, co jsme řekli o další diverzifikaci? Jemně, ale ne tak rychle, jak bychom si přáli, ale přesto: snížená náš vývoz, včetně počítačového-technologických produktů, ale to se rozrostla v procentech, v absolutním vyjádření. To znamená, že celkový objem byl snížen, ale struktury vývozu zlepšila, a tento trend máme v posledních měsících.
Mimochodem, jsme naplánovali malou recesi na konci letošního roku, ale jsme svědky růstu, zatímco ve zpracovatelském průmyslu - o 0,6 procenta, zemědělství - 2,2 procenta a průměr - 0,5 procenta. Takže po všech úspěchu jsme definovali, ale chceme, aby i nadále v tomto směru, ve směru na diverzifikaci a investice.
K tomu, celou sadu nástrojů dělat. To, například, vytvoření Tori - oblastí pokročilého vývoje, vytváření atraktivních a lgotirovannyh nástroje související s konkrétními projekty, které považujeme za prioritu, je v první řadě high-tech, a tak dále - celá řada vládních opatření, které jsme pro Vás připravili a jejichž cílem je vhodně zdroje. Musí být zaměřena nejen zajistit, aby produkovat high-tech výrobků v zemi, ale také zajistit, aby byli prozkoumané zahraniční trhy produktů, které jsme učinili, aby byly konkurenceschopné. Musíme převést naše vědecké objevy, práci našich vědců, a to především, samozřejmě, v aplikované vědě.
Ale když přilákání investic do země, stejně jako mnohé země udělat, klademe otázku hluboké lokalizace. Teď jen jsem se setkal s předními světovými výrobci, našich partnerů.Říkáme, například jeden ze sektorů lokalizace by měla dosáhnout 70 procent. V zásadě platí, naši partneři dohodnou; pokud budete souhlasit, pak jim to vyhovuje. Jedná se o projekty budeme provádět.

S.Mihaylov: Vladimir Vladimirovič, jsem rád,že můžu představit a nabídnout se připojit ke konverzaci náš dobrý kamarád - prezident a generální ředitel Associated Press pan Gary Pruitt. Garyho poprvé účastní Petrohradu fóra, a to i poprvé v Petrohradě. V loňském roce, Gary dělal hlavní mediální komunitu návrhu na zřízení nové mezinárodní právní ochranu novinářů, který zahrnuje ztotožňovat vraždu nebo únos novináře ve válečných zločinů. Agentura nejstarší 170 let. Prosím, Gary.

G.Pruitt (v překladu) : Děkuji, Sergeji.
Velice vám děkuji za to, co jste nám poskytli čas a setkat se s předními zpravodajských agentur, a blahopřeji vám k úspěchu fóra. Dnes, po svých výkonnostních atletiku Mezinárodní federace zavedla zákaz účasti ruských sportovců na olympijských hrách.Myslíte si, že je to pravda, nebo ne?

Vladimir Putin: 
Již jsem o tom mluvil ve fóru: samozřejmě nespravedlivé.
K dispozici je také všeobecně přijímanými právními zásadami, jeden z těchto principů je, že odpovědnost by měla být vždy individuální. Pokud někdo z vaší rodiny spáchala trestný čin, je právem stíhat všechny členy rodiny, včetně vás osobně? Prostě nikdy hotovo.
Lidé, kteří nemají žádný vztah k porušení - proč by měli trpět pro ostatní? To nezapadá do žádného rámci civilizovaného chování. Jsme rozhořčeni, když tváří v tvář s problematikou dopingu, a sami se snažili zastavit, potrestat viníky, ale takzvané čisté sportovci - proč by měli trpět? Je naprosto nepochopitelné pro mě.
Doufám, že najdeme nějaké řešení, ale to neznamená, že budeme urazit a říkají, že musíme bojovat proti dopingu nebude. Naopak, budeme posílení boje proti dopingu. Víš, já jsem řekl o naše donucovací orgány oznámily, že před nějakým časem: Generální prokuratura, tím Vyšetřovací výbor vzal při kontrole všechny tiskové zprávy na toto téma. Je třeba pečlivě stačí se podívat na to, co se děje a jak.
Vraťme se k již známým Meldonium, které jsem rozhodně neměl v minulosti slyšeli, že tam je takový lék, i když to bylo vynalezeno v Sovětském svazu, v Lotyšsku, jak je známo. Po tom všem, co je považováno za doping? V souladu s ustanoveními této mezinárodní organizace pro boj proti dopingu, jsou považovány za doping, drogy, což výhody v soutěži. Meldonium výhody není to jen přispívá k ochraně srdečního svalu při velmi vysokém zatížení a nebyl považován za doping, to bylo používáno po mnoho let - a nic jiného. Bylo dobře známo, že Meldonium byl vynalezen v bývalém Sovětském svazu a je používán téměř výhradně východní Evropy atletů, to vše je dobře známa. Ne, to byl tento lék musí být vytaženo.
Pak nikdo provedeny žádné studie, jak rychle se tato droga vylučovány z těla: žádné klinické studie, které nikdy nikdo strávili. Zpočátku si myslel, že zobrazena po dobu dvou týdnů, do jednoho měsíce, a pak se ukázalo, že šest měsíců se může zůstat v těle - tak daleko, takže nikdo neví.
Myslím, že je ukvapená rozhodnutí, která byla přijata. Nejprve bylo nutné provést klinické testy, a pak říkají, že takový a takový moment - to vše: Meldonium nalezen v těle, tak na vině. Pokud nevíme, jak dlouho je zobrazeno, jak je to možné udělat? Každý dělá chyby, a naši partneři mohou udělat chybu.
A protože dnešní rozhodnutí: za posledních šest měsíců, byly odebrány vzorky od našich konkurentů či zahraničních odborníků, jak se jim říká, důstojníci, a tyto vzorky byly studovány v zahraničních laboratořích. Ti, kteří nevěří? Vzala, podle mého názoru, britský Národní antidopingová strukturu, navíc jsme to udělali na základě doporučení Světové antidopingové agentury. Mají šest měsíců, byly odebrány vzorky zahraničními odborníky a vzat k jeho kontrole. Chci se zeptat: kdo by měl odebírat vzorky pro všechny věřit v pravost tohoto díla? Zeptejme našich čínských přátel, budou mít - my to nevadí. Dohodli jsme se spolupracovat s mezinárodními organizacemi i se svými partnery v zahraničí, šli jsme do podmínek, které jsme navrhli, že nejsou ve skutečnosti je sporné.
A já chci skončit, kde jsem začal. Odpovědnost musí být vždy individuální, a nikdo by neměl trpět, protože z těch, kteří nemají žádný vztah k trestných činů. Proto doufám, že budeme hovořit s našimi kolegy v antidopingových struktury, doufám, že pro odpovídající reakci Mezinárodního olympijského výboru.
Možná, že celý komentář.

S.Mihaylov: Letos čestným hostem fóra je Itálie, byli jsme poslouchali Matteo Renzi na plenárním zasedání. Proto jsem s potěšením sdělit CEO mikrofon a správu předním italským agentura ANSA pan Giuseppe Cerbone. Dnes byl náš Display zasedání fóra, na kterém jsme diskutovali, když AI vyhrát novinářem, a robot nahradit píšící novinář materiály. Jen Giuseppe profesionálně zabývá tématem, má titul v oblasti výzkumu a vývoje v oblasti umělé inteligence. Potěšit Giuseppe.

Dzh.Cherbone (v překladu) : Děkuji, Sergeji, protože řekl, taková milá slova.
Young St. Petersburg Economic Forum, který dnes slaví 20. výročí od svého založení - fórem, na které, jak řekl Sergej, Itálie účastní jako čestný host. A myslím, že to je dobrý začátek pro nové tradiční vztahy, které existují mezi Moskvou a Římem.
Rusko a Itálie vyjádřily velký zájem na jižním potrubí. Třeba najít nějakou rovnováhu mezi projektem "North Stream-2" a jižní trubky? Má Rusko mají dlouhodobý strategický zájem ve Středomoří, přičemž v úvahu, že nyní je projekt "South Stream" je alternativou k severu?
Děkuju.

Vladimir Putin: 
Musím vám připomenout, jak rozvíjet projekt "South Stream" pod Černým mořem do Bulharska.
My v Rusku vycházeli z toho, že vstup do EU od jihu k diverzifikaci dodávek energie do Evropy. Ale nejprve Evropský parlament přijal rozhodnutí, podle kterého tento tok je deklarován v rozporu se zájmy Evropské unie, pak Evropská komise zaslala vládě Bulharska, což potvrzuje rozhodnutí Evropského parlamentu a požadovali, aby bulharská vláda, aby zastavila veškeré přípravné práce. A bulharská vláda to učinila všechny práce byli zastaveny.
Podívejte, můžeme začít pokládat potrubí systému v moři strávit 9 miliard eur, kovové umyvadlo v moři, aniž by bylo správný vstup na území Bulharska? Samozřejmě, jakmile jsme si uvědomili, to všechno jsme se zastavili další práci. 
Poté, mezinárodní, mimochodem, konsorcium učinil návrh na pokračování projektu "North Stream" a budovat druhou linku - "Nord Stream-2". Musím říci, že to není alternativou k "South Stream" a v tomto smyslu, nikdo konkuruje, protože je založen na poklesu výroby v severní Evropě a rostoucí potřeby ekonomiky na severu a středoevropských zemích, vzhledem k tomu Německu.
Kromě toho jsme ještě nesmíme zapomenout, že Spolková republika veřejně oznámila, rozhodli se vyřazování jaderné energie. Pokud se nepletu, tak ve struktuře generujícím v Německu, 34 procent ve vlastnictví jaderného generace. A čím může být nahrazena? Bez ohledu na to, jak atraktivní větrné turbíny a solární energie na prvním místě, bude stačit, a za druhé, to je velmi drahé dnes.
Chápu obavy ze Spolkové republiky vedení své energetické budoucnosti. Ano a ne v zájmu globálním poklesem ekonomiky v konkurenceschopnosti evropských ekonomik a německých. Ale je třeba myslet předem.

Ale to není čistě rusko-německého projektu, jsou do něj zapojeny a francouzských partnerů a holandští partneři, vyjádřil zájem ve Velké Británii. Nevím, zda je či není rozhodnutí, ale na úrovni odborníků byla diskutována před časem - Prostě nemám dívat na to příliš mnoho detailů - schopnost proniknout a Velké Británii. Zásoby něco padá, a potřeby rostou. Kde mohu sehnat?
Samozřejmě, můžete se spolehnout na břidlicového plynu z USA. Ale ty představují, je třeba ho nejprve se tam dostat, ještě nevím, jak - to je poměrně obtížné, a výrobní náklady jsou vyšší než náklady na výrobu v naší zemi, na Sibiři a na poloostrově Jamal. Pak je nutné provést jeho zkapalňování, dopravy přes oceán, regasified a doručované spotřebiteli. Já nevím - je to zábavny příběh - ať už to bude konkurenční prostředí na evropském trhu? Bude - tak dobrá, to povede jen k oživení hospodářského života, nebojíme se.
Proto se nedomníváme, že "Nord Stream-2" - alternativa k "South Stream", to je první věc. Za druhé se jedná o čistě komerční projekt, stát to přímo nesouvisí. Za třetí, na druhém řádku "Nord Stream-2" akcionáři dohodli na začátku "Severní proud-1". A právě k realizaci první část projektu, aby to dobře realizovat a efektivně, začali realizovat druhou část, opakuji, který byl schválen dříve.
Samozřejmě, že litujeme, že jsme nebyli vzhledem k tomu, "South Stream" k realizaci, ale jsem požádal naši kolegové dnes: co jste nebojoval pro její realizaci? Co ty země, které mají zájem o stejné Bulharsku, v jiných zemích, jazyk je spolknout? Pojďme do Evropského parlamentu, by se setkal s poslanci, vysvětlil význam tohoto projektu pro své země, by otevřel diskutovat. Neříkám, že by bylo třeba ukázat nějakou agresi, ale mohl by být vysvětleno. Pojďme Evropské komise - by tam vysvětleny. Všichni byli zticha, ale my jsme neustále slyšet, že Rusko je Rusko je zase nějaký ruský spiklenecký vymyslel.
Jeden můj kamarád z Německa mi řekl, že v Bavorsku, bohužel, tam byla povodeň, dojem, že jste v záplavě vinným v Bavorsku. Nelze donekonečna. Neměli jsme - my opustil projekt;Nyní říkají: ay ay--ay, jak je možné, že projekt selhal. No, co říkáte, kde byli?
S ohledem na zájem Středomoří: to není vše ztraceno. Víš, že "Gazprom", italské a řecké firmy podepsaly memorandum o nalezení způsobů spolupráce, považujeme tyto možnosti příliš.
Nechceme odmítnout úplně od průjezdu přes území Ukrajiny, mimochodem. Otázka - kolik budeme projíždět, kde. Zkušenosti z minulých let ukázaly, že monopol - je to špatný příběh.Když někdo v rukou existuje monopol, okamžitě začne zneužívání. Pokud stejný Ukrajina bude rozumět, že nemá monopol na ruských energetických zdrojích přepravu do Evropy, a vydírání některých postav v této zemi v souvislosti s těmito dodávkami zastavil. Jednoduše řečeno, jsme se přejít na běžnou obchodní spolupráci.
V této souvislosti bych chtěl upozornit, že jsme obecně nebrání, aby zvážily možnost účasti na plynovodu systému Ukrajiny. Nabídli jsme to v té době, ve skutečnosti, dokonce jsme podepsali memorandum - prezidenta Kučmy, skromného sluhu a kancléř Schröder. Navrhli jsme vytvořit mezinárodní konsorcium s účastí evropských partnerů. A aby nedošlo k porušovat ukrajinské zákony, nejsme nabídl ke koupi ukrajinské GTS, a najmout mezinárodní konsorcium, zatímco slíbí, aby to správně, opravovat a rozvíjet. Podepsán, pak vše hodil do koše, opuštěný, pak počátku krize v letech 2008 a 2009. Nebo bychom měli snížit cenu pod dolní hranicí, non-tržní cena na Ukrajinu, nebo nebudou přepravovat plyn - to je to, co to je, pamatuješ? - Máme zablokoval veškerý tranzit.
Musíme se chránit před tímto a správně pracovat s Ukrajinou. V případě, mimochodem, ukrajinští partneři, nabízíme ekonomicky životaschopný projekt dnes nabízejí takový projekt, který nám zaručí bezpečnost dodávek a hospodářské životaschopnosti, - budeme pracovat s Ukrajinou.
My, mimochodem, na jeden den nezastavila dodávky do Turecka, a to navzdory všem obtížím. "Blue Stream" funguje v plném rozsahu pod Černým mořem, podél trasy na pevnině jsou dodávány v plné výši. A budeme i nadále pracovat, budeme hledat atraktivní komponenty, zejména pokud jde o hospodářství.

S.Mihaylov: Vladimir Vladimirovič, není daleko Vaši návštěvu do Číny. Dnes s námi pan Liu Syyan - viceprezident hlavní zpravodajské agentury Xinhua China. V tomto roce jsme také oslavili výročí: Xinhua - 85 let a spolupráce Tass a Xinhua slaví 60 let v letošním roce, takže pevné výročí.
Prosím, pane Liu Syyan.

S.Lyu (jak je přeložena do ruštiny) :
 Vážený pane předsedo!
Jen co jsi řekl, že hospodářský růst Ruska je 0,5 procenta. Ve skutečnosti, takže mnoho zemí nyní zažívá problémy s ekonomikou. Také předpokládají, že pouze společné, kolektivní úsilí můžeme překonat tendenci hospodářského útlumu v globální ekonomice. A v tomto diskusním fóru byla věnována hledání způsobů, jak z této situace ve světové ekonomice.
Jak hodnotíte spolupráci mezi Ruskem a Čínou v oblasti vědecké a technické sféře, v oblasti inovací?

Vladimir Putin:
 Právě jsem mluvil s kolegou, budeme detail všechno, co bylo řečeno, ale budu opakovat.
Vážíme úroveň naší spolupráce. Je třeba říci, že jak Rusko a Čína jsou v nouzi nových technologií. Ale můžeme určitě se vzájemně doplňují a protože vědeckého a technologického potenciálu zásadní vědy s přístupem do aplikace a následné realizace v Rusku jsou vysoké.
Jednáme s našimi partnery pracují v mnoha různých oblastech, jak víte, v oblasti jaderné energetiky, v oblasti raketové technologie v oblasti letectví, jak s přístupem k civilnímu sektoru a v oblasti vojenských aplikací. Máme vysokou úroveň důvěry s Čínou bylo v této oblasti, a samozřejmě budeme aktivně spolupracovat.
Co potěšilo mě a to, co jsem právě řekl, my jsme po celá léta hovořil o potřebě změnit strukturu našeho vývozu do Číny. A teď jsem s potěšením konstatuje, že navzdory skutečnosti, že celková částka [export] jsme se dokonce mírně snížily, dodávky strojů a technických výrobků do Číny z Ruska se zvýšil - to nemůže selhat potěšit - navíc výrazně vzrostl. To naznačuje, že možnosti růstu budeme mít významný vliv v těchto oblastech.
Co se týče spolupráce v oblasti vědy, považujeme za prioritní, a velmi doufám, že to bude moci transformovat pak do high-tech produkce. Dnes jsem již mluvil o tom, že není nic nového říci: no, my jsme si vědomi, že v příštím desetiletí bude obrovská transformace v oblasti výroby, založené na nejnovější poznatky vědy a techniky.
Všichni z vás jsou si dobře vědomi toho, jak jsou tyto výrobky vyráběny, jsou vždy vyrobeny.Michelangelo, Rodin řekl, že je nezbytné vzít hroudu a odříznout všechny zbytečné, a tam je umělecké dílo. Pak je tu způsob výroby, jak ražení - je v podstatě téměř stejná, jen s menším nožem v nevýrobní sféře. A teď už se objevila technologie "cloud", který prostě buduje, co budete potřebovat. A transformace výroby bude značný, takže to bude absolutně skutečná revoluce.
V současné době jednáme problémy přepravy, náš kolega ze Spojených států hovořil o zavedení vlaků v technologii tunelu - více než tisíc kilometrů za hodinu.
To je docela jiný příběh, jiný život, další oblasti použití, uvolnění obrovského množství neefektivních pracovních míst, lidé budou muset poskytnout práci - to je něco, co musíme dnes spolupracovat s Čínou, jsme to, co se bude upravena.

S.Mihaylov: zpět do Evropy, Vladimir Vladimirovich, a předávám slovo našemu dobrému příteli a stálý člen našeho setkání pan Clive Marshall - výkonný ředitel největšího zpravodajské agentury Velké Británie a Irska Press Association. Clive se těší zasloužené reputaci v našem mediálním světě, on je prezident Evropské aliance tiskových agentur, což představuje ruský Tass, a byl zvolen prezidentem Světového kongresu zpravodajských agentur 23.května letošního roku.
Vladimir Putin: Můžete poslouchat cokoliv - máme jen jednoho přítele. Tam, kde jsou některé podivné publikace v západních médiích?
S.Mihaylov: A v našem světě informací uspořádány tak.
Potěšit Clive.

K.Marshall (jak je přeložena do ruštiny) : Pane předsedo, v šesti dnech britskové bude hlasovat o uvolnění z Evropské unie, nebo pro ně, aby zůstali v Evropské unii. David Cameron řekl, že to bude jeden z největších rozhodnutí, že naše země bude čelit ve svém životě. Obama a Xi Jinping vydaly svou podporu, aby Británie zůstala v Evropské unii. Ale to byl řekl, že Rusko by uvítalo jen odchod Británie z Evropské unie.
Pane prezidente, co je ruský postoj k "breksita"? A co by se stalo, kdyby Spojené království ve skutečnosti se rozhodne vystoupit z Evropské unie, jak to bude mít vliv na vztahy mezi Ruskem a Británií na světové scéně?

Vladimir Putin: 
Již jsem řekl o naší vině při povodních v Evropě. To, podle mého názoru, ze stejné série - vtipu. Obecně lze říci, zdá se mi, že není příliš dobře nosit ruštiny do jakéhokoliv problému, a to i ta, na kterou nemáme absolutně nic společného v Rusku bogey. Tak inteligentní lidé nepřijdou na mysl.
Co se týče britského premiéra: nyní tak velký problém s "Breksa" a proč stál u zrodu všechno toto hlasování, proč to udělal? Do Evropy opět vydírání nebo zastrašování někoho? Jehož účelem, je-li proti sobě?
Chci zde říci: je to naprosto není naše věc, že ​​podnikatelé z Británie. Mám o tomto stanovisku, nemohu říci předem o výsledcích, a nikdo zatím neví, ale 50-50, někde na úrovni nejistoty visí sem a tam. Kdo ví? Nikdo nemůže.
Mám svůj vlastní názor na to, co je dobré nebo špatné, ale já se zdrží budou moci nyní hovořit o tom: Myslím, že pro mé strany je naprosto nesprávné. Ať už jsem řekl, bude třeba vykládat ve prospěch jakékoliv rozhodnutí. Případ Evropské unie a případ lidu Velké Británie.
Různí odborníci dokonce mají odlišné názory, výstup bude ve prospěch sjednocené Evropy nebo poškodit. Převládá názor, že na úkor samotné Evropy, ale někteří říkají, že neexistuje žádný Evropa bude pouze silnější, více stabilní.
Pro většinu Velké Británii ... Zde rybáři mít na Temže jít na lodích a mluvit o tom, jak špatné jejich životy v důsledku omezení v oblasti rybolovu. Ano, mají problémy, ale i v jiných oblastech, má určité výhody. Je to všechno vážit - není jednoduchá záležitost.
Je důležité, aby se k lidem, kteří přišli volit je zpřístupněn objektivních informací, že oni vzali jejich rozhodnutí, protože věděl, co dělají a jaké následky přijdou - a to jak negativní, pravděpodobně pozitivní. To je všechno, co chci říct, a já mám právo promluvit na toto téma.

S.Mihaylov: Opět zpět na americký kontinent. National News Agency of Canada Canadian Press všechna tři roky na našich setkáních to je kapitola prezident

Malcolm Kirk. Agentura 1.září v příštím roce oslaví své sté narozeniny, a doufám, že v souvislosti s stého výročí velký hokejový fanoušek, pan Kirk konečně vyjít na led již s holí a možná to bude trvat do noci hokejové ligy.

Vladimir Putin: 
S radostí. Pouze v jeho týmu, protože zdravotní Kanaďanů hrát.

M.Kirk (v překladu) : 
Děkuji. Jsme připraveni přivítat všechny Torontu, v Kanadě, v ledním hokeji, bude to velká událost. Budete mít možnost vstřelit pár gólů, pane prezidente.
Děkuji za pozvání na toto setkání, oceňujeme možnost strávit nějaký čas s vámi. Chtěl bych se zeptat následující: tam jsou některé zprávy, že USA vyvíjejí tlak na Kanadu, aby se zajistilo, že se připojila k iniciativě Británii, Německu, Spojených států a NATO na protiraketové obrany v Polsku. Někdo se domnívá, že tento způsob zadržování Ruska, pokud chce dobýt nové území. Jak hodnotíte účast Kanady, je-li skutečně vláda přijme takové rozhodnutí? A jak hodnotíte vztahy mezi Ruskem a Kanadou, s příchodem nové vlády?
Děkuju.

Vladimir Putin: 
Začnu poslední část vaší otázky. Vztah Kanada a Rusko po příchodu nového premiéra, mají šanci na uzdravení. Pan premiér mi o tom, když jsme byli na "dvacet" v Antalyi. Řekl, že přemýšlet o tom, jak obnovit náš vztah v plné výši. Vítáme to a budeme společně řešit tento problém, budeme pracovat společně, ale stále je třeba provést některé konkrétní kroky z obou stran.
Nyní, pokud jde o protiraketový obranný systém. Podívejte, tady jsou velmi odrostlé lidí a zažili. Nebudu se ptát, co děláte všechno, co říkám, což se odráží v jeho příspěvku k ovlivňování tisku, chci vám říci osobně, připomenout některé věci. Pro svět ušetřen velkých válek a válečných konfliktů - všichni jsme si vědomi toho - díky tzv strategické rovnováhy, které bylo dosaženo po dvou superyadernye mocností dohodli skutečnost, že odstrašování a v růstu útočných zbraní a omezení protiraketových systémů obrana. Vzhledem k tomu, že je všem jasné: je-li jedna strana se vyvíjí protiraketovou obranu lepší než ten druhý, pak se stává výhodou, že v pokušení první použití těchto zbraní. Proto je jedním ze základních kamenů mezinárodní bezpečnosti - obranný systém a po dohodě v této oblasti.
Jsem zdaleka schopni někoho obvinit, vinu něco, ale když se naši američtí partneři opustili [Smlouvy o Anti-balistické střely] jednostranně, bili obrovskou ránu. To byl první úder na mezinárodní stabilitě z hlediska možného porušení strategické rovnováhy sil. Pak jsem řekl: "Teď nemůžeme rozvíjet tyto technologie tak drahé, a za druhé, že není jasné, jak budou fungovat. Nebudeme prostě spálit peníze, půjdeme na druhou stranu, budeme se zlepšil dopad systému pro udržení rovnováhy. - Pouze pro to, aby neohrozil nikoho " odpověděl my "Ano, náš systém protiraketové obrany není proti vám, ale to, co děláte. - věříme, že to není proti nám, dobře, dělej co chceš"
Domnívám se, že takový přístup byl kvůli skutečnosti - jsem již řekl, podle mého názoru, na plenárním zasedání -, že stejná byl začátek 2000s, Rusko bylo ve velmi obtížné situaci: kolaps ekonomiky, ve skutečnosti občanské války a boje terorismus na Kavkaze, v kolapsu obranného průmyslu, ozbrojených sil v hrozném stavu. To přišlo na mysl, že Rusko bude moci vybudovat strategické zbraně? Možná si myslel, že bude nějakou dobu trvat, a jsou k dispozici, zděděný od zbraní Sovětského svazu bude degradovat. Tak nám říkají: ano dělat, co chcete. Ale my jsme varováni, že budeme dělat to, nám bylo řečeno o tom. A děláme. A mohu vás ujistit, že Rusko dnes učinila významný pokrok v tomto směru. Nebudu vyjmenovat všechny, ale my jsme upgrade našich systémů a úspěšně rozvíjet jejich novou generaci, Nemluvím o systémech pro překonání protiraketový systém.
Ale naši partneři, i přes naše námitky proti našim návrhům na skutečné spolupráci, nechtějí, aby s námi spolupracovat odmítnout náš návrh a působí na plánu. Mám nějaké věci považuji za nesprávné dokonce mluvit veřejně, ale - mohu věřit tomu nemůžu uvěřit - jsme nabídli konkrétní způsoby spolupráce, ale opravdu všechny byly zamítnuty.
Ale přesto přišli na to, co je nyní postaven protiraketový systém v Rumunsku. Říkali, že něco po celou dobu asi toto: musíme bránit proti íránské jaderné hrozbě. Kde je íránská hrozba?Ona není smlouva již podepsána, se Spojenými státy byly ve skutečnosti iniciovala tuto dohodu s Íránem. Pomohli jsme, podporován, ale není-li na pozici Spojených států, by neměla tuto dohodu. A to, samozřejmě, zásluhou prezidenta Obamy, protože věřím, že tato dohoda je správná, když zneškodnil situaci kolem Íránu a prezident Obama může napsat to, samozřejmě, jeho historií jako výsledek své práce v tomto směru.
Ale není tam žádná hrozba, a pokračuje v budování systému protiraketové obrany. Takže jsme měli pravdu, když jsme řekli, že jste neupřímný, klamate nás, s odkazem na údajné íránské jaderné hrozbě na výstavbu systému protiraketové obrany. Tak to opravdu je opět nás snaží oklamat.
Kdo postavil tento systém, dát rakety tam, ale vy byste měli být vědomi toho, že tyto rakety jsou umístěny v kapslích, které se používají pro starty raket středního doletu "Tomahawk" sea-based. Nyní položit anti-rakety schopné zasáhnout cíle ve vzdálenosti 500 kilometrů.Ale technologie se vyvíjí, víme o, ve kterém Američané budou mít novou raketu, která nebude 500 kilometrů a 1000, a ty pak větší. A od té chvíle se začnou ohrožovat náš jaderný potenciál.
Víme, že po celá léta, co by se stalo, a oni vědí, že to víme. Které jste právě visí nudle na uších, jak se říká, a vy zase pověsit své obyvatelstvo. Lidé nemají pocit nebezpečí - to je to, co mě trápí. Jak nemůžeme pochopit, že jsme přetáhnout svět do zcela nové dimenze - to je ten problém. Ujistěte se, předstírat, jako by se nic neděje, já ani nevím, jak se dostat.
Co říkají, je součástí obranného potenciálu, neuráží, je to systém, který je určený k ochraně proti agresi. To není pravda, to není. Raketový obranný systém strategická - je součástí strategických útočných potenciál a funguje jako tým s útočných úderných systémů. Některé zasadit preventivní úder s přesných zbraní, zatímco jiní pokrýt jaderné odvety, jiní zasadit sami jaderný úder. Je to všechno v areálu je řešena v komplexu s moderním nejaderná precizní výkon zbraní.
Dobře, tyto rakety, které budou vyvinuty a bude stále více a více nás ohrožuje, ale případy, kdy jsou položeny tyto rakety, - řekl jsem, že jsou převzaty z lodí, a tam jsou tyto doly jsou používány pro "Tomahawk". To může být několik hodin dát "Tomahawk" - i přesto, že není žádný střely. Jak víme, že je v těchto dolech je? Je pouze potřeba změnit program - všechno.Tato práce je zcela neviditelná, a Rumuni nebudou vědět, co se tam děje. Přiznat Rumunů tam, nebo co? Nikdo nebude vědět, ani Rumuni nebude vědět, ani Poláci by neznal. Vím, jak to udělat. Podle mého názoru je to velké nebezpečí.
Poté, co jsme diskutovali s našimi americkými partnery, měli myšlenku vytvoření nejadernou balistický výkon raketový. Pak jsme mu řekl: "Hele, víš, co to je, nebo ne? Začnete s raket ponorek, z území. Balistická raketa spustí - nevíme, je tam nukleární hlavice nebo ne, jaký druh ohrožení budete vytvářet ". Co se týče známe dnes, je tento program neprovádí, ale to ještě zastavit. Ale to pokračuje.
Co to dělá všechno olovo, nevím. Ale vím, že budeme muset reagovat. Ale já už předem vědět, že budeme opět obviněn v agresivní chování, ačkoli to je jediná odpověď. Ale je jasné, že budeme muset zajistit bezpečnost nejen jejich vlastní - to je velmi důležité zajistit, aby strategické rovnováhy ve světě.
Ještě jednou se vrátím k tomu a dokončit odpověď na tuto otázku tím, kde jsem začal: že strategická rovnováha a zajistit, aby garantovaný mír ve světě, zaručeně nás prostřednictvím velkých ozbrojených konfliktů v posledních 70 letech. A to je dobrá, i když je to, víte, jako by na základě vzájemné ohrožení, nicméně vzájemná hrozba globálního světa nám poskytl v průběhu desetiletí. Jak to může být zničen, nevím. Myslím, že je to velmi nebezpečné, a to nejen myslet, jsem si jistý.
Pokud Kanada chce vstoupit - přidejte se k nám, co můžeme říct? Nemůžeme vám říci, co se vám líbí a dělat, a my uděláme tak, jak uznáme za vhodné, aby byla zajištěna jejich bezpečnost.

S.Mihaylov: Děkuji, Vladimir Vladimirovich.
Španělsko a Ústřední informační kancelář EFE Španělska, José Antonio Vera, hlavní agentury celého hispánského světa. Pan Vera čele EFE nedávno, v roce 2012, a jedním z hlavních odborných témat, která se vyvíjí, problém terorismu je tak blízko a citlivá právě teď pro nás pro všechny.
Prosím, pane Vera.

H.A.Vera (v překladu) :
 Děkuji, pane prezidente, za pozvání a za příležitost setkat se s tebou.
Víte, tento týden ve Španělsku, tam je druh zkoušky na politických volbách. Asi víte, že máme novou politickou stranu PODEMOS, která je zvláště spojené s některými přáteli, například Alexis Tsipras v Řecku. Tato strana bude hlasovat ve Španělsku. Jak hodnotíte situaci v souvislosti s volbami ve Španělsku?
A ještě jedna rychlá otázka: kdo by raději vidět prezidenta Spojených států - Hillary Clintonovou nebo pana Trumpa?

Vladimir Putin:
 dnes vystoupil I natolik podrobně o Trump a pan a paní Hillary Clintonovou.Musím zopakovat, co jsem řekl? Vezměte, prosím, co jsem řekl v panelové diskusi.
Budeme pracovat s jakýmkoli nově zvoleného prezidenta. A moc doufám, že navzdory tomu, co předvolební rétorice - a lze jen litovat, že ruská karta slouží jako jakýsi trumf v téměř každé volební kampani ve Spojených státech, to je podle mého názoru zcela kontraproduktivní; ale bez ohledu na to z jakéhokoli předvolební rétorice, nebudeme dívat na slova, ale činy nově zvoleného čele amerického státu. A budeme samozřejmě hledat způsoby, jak normalizaci vztahů, založit naši spolupráci v oblasti ekonomiky, mezinárodní bezpečnost.
Máme spoustu problémů, které můžeme vyřešit jedině společně účinně, včetně jednoho problému, který máte co do činění se, jak řekl Sergej - boji proti terorismu. Ale podívejme se na konkrétních případech.
S ohledem na volební situaci ve Španělsku, to není naše věc. Dnes jsem na diskusi řekl, že není žádným tajemstvím, že jsem byl před deseti lety řekl svým evropským přátelům, že - nevím, je to liberální, nebo ne - liberální model budování společnosti se zaměřením na zájmy imigrantů - to, samozřejmě, vypadá krásně, ale nakonec může vést k podráždění místního obyvatelstva. Vše dobře provedeno postupně, beze spěchu. A pouze tolik cizinců může být užíván, že země je schopna přizpůsobit se místním podmínkám na trhu práce, přizpůsobené místním jazyce a kulturních tradic.
Ve Španělsku, lidé žijí po desetiletí - ve španělštině nemluví. Je to normální? A nemůžete vědět o tom. Můžete vybudovat a zvýšit počet lidí, kteří přišli žít patnáct let ve Španělsku a ve španělštině nemluvil. Ale myslím, že dříve či později povede k, jsou nyní vzniklých problémů. Ale ty, prosím, na něj reagovat a přijímat vlastní rozhodnutí, jak postupovat v tomto směru.
Máme sami spoustu problémů tohoto typu, ne vždy efektivně se s nimi vypořádat, i když žijeme v jedné zemi, máme tisíce let vyvinul jako nadnárodní stát, a dokonce nám neklidný.A s velkými toky z bývalého Sovětského svazu, také to není tak jednoduché řešit problémy.
Nejsme škodolibou radost v žádném případě nikoho neobviňujte, jsme nezískali si všechno sami. Ale zdá se mi, že váš problém je stále aktuálnější, protože po všech migračních toků, které přicházejí na vás - je to velmi divní lidé. A my ne, my to i ze zemí bývalého Sovětského svazu - koneckonců se jedná o lidi, kteří nějakým způsobem měli co do činění s celkovým zemi, kde jsme bydleli, zpravidla držet - je to špatné, ať už dobře, ale mluvit rusky , tam je nějaký společné chápání některých společných hodnot a tak dále, i když s tímto mnoho problémů.
Raději bychom měli pracovat v tomto směru, ale je to těžké. A co děláte - to je pro vás rozhodnout pro sebe, a ne preference, nejsme tady. Budeme stejné jako v případě Spojených států, pracuje se všemi stranami s jakýmikoli vedoucími.
Víte, bohužel, musím se pohybovat, jinak nemohu opustit tuto oblast pro řadu technických problémů. Možná, že to bude ukončen dotaz?

S.Mihaylov: Dejme slovo naší indické kamarády. Poprvé v naší schůzky se účastní největší mediální skupinu v Indii - Indie dnes, šéfredaktor - Mr. Chengappa. On je jedním z předních indických novinářů a řekl, že jeho kariéra je povinen rozhovor v roce 2000 jste vzal. Ty, když loučení s ním, řekl: uvidíme se později. A teď, 16 let uplynulo - on je s vámi.
Vladimir Putin:
 Nechci klamat oba souhlasili, takže oni.
S.Mihaylov: Všechny oběhu časopisu byl prodán. Požádal, aby vám ukázal fotokopii z toho nebyla pravda.
Vladimir Putin: Kdo je ten mladý muž?
S.Mihaylov: Prosím, pane Chengappa, vaše otázka.

R.Chengappa (v překladu) : 
Děkuji, Sergeji. Děkuji, pane předsedo. Vypadáš tak mladý jako v roce 2000.
Moje otázka se vztahuje k následujícímu. V poslední době, Indie požádala o členství ve skupině zemí, které dodávají jaderných materiálů. Rusko - pro toto, ale Čína je proti členství Indie ve Skupině jaderných dodavatelů. Mohl byste promluvit do čela ČLR, a přesvědčit jej, aby opustit námitkám?
Kromě toho, minulý týden byla návštěva premiéra Modi ve Spojených státech. Jak vnímáte vztah mezi Ruskem a Indií, jakož i realizaci potenciálu těchto vztahů v souvislosti s rozvojem vztahů mezi Indií a USA, neboť Indie je nyní blíže do Spojených států? Má to vliv na náš vztah s vámi?
A konečně, otázka vhodnosti: cvičíte jógu na soukromé lekce?    
 
Vladimir Putin:
Začněme závěrečné části. Víte, já raději dívat na straně jógy. A velmi závidím těm, kteří dosáhli některých hmatatelných výsledků, ve skutečnosti velmi závistivý.To mluví o charakteru lidí, kteří dosáhnout takových výsledků - někdy vypadat a nevěříte svým očím.
Obecně platí, že jsme velmi rádi indické kultury, víte, máme jedinou zemí, pravděpodobně, ve kterém je placený, která neustále honí indické filmy.
Co se týče našich vztahů, oni mají velmi hluboké kořeny, to jste vy, taky dobře vědí, a my jsme velmi velkou hodnotu. Máme velmi důvěrný vztah, a to je velmi důležité, a máme všechny politické síly a, pokud se cítím, v Indii všechny politické síly ve prospěch rozvoje rusko-indických vztahů.
Jak můžeme vidět, jak opozice a strany, které jsou u moci, argumentovat spolu navzájem, oni konfrontovat, někdy hádat, ale i těch, a jiní jsou vždy ve prospěch rozvoje vztahů s Ruskem. Vidíme to a to je velmi drahá. Chci vás ujistit, že máme přesně stejný vnitřní politický konsensus o rozvoji vztahů s Indií.
Ale musíme samozřejmě transformovat tento pozitivní historický a politický kapitál v konkrétních oblastech spolupráce. Míra fluktuace je příliš malý, to neodpovídá potenciálu.
Skutečnost, že pomáháme Indie rozvinout svůj jaderný program pro mír - je to dobré, ale to nestačí, musíme diverzifikovat naše vztahy. Je třeba rozvíjet a rozšiřovat investičních toků, investiční projekty. Limited, například ve farmacii výhradně generických dost - je třeba postavit výrobu, vývoj, mají svůj vlastní vzorec, pokud hovoříme o léčivech, proprietárních komponent. To je to, co je třeba řešit, je nutné vystoupit hlouběji do této spolupráce. Hlavní věc je, že jsme to udělat, to vše v našich rukou. Totéž platí i pro mnoho dalších high-tech oborů, nebudu do seznamu všechno.
Ale tato sféra jaderné spolupráce - Rusko spolupracuje s Indií pouze v rámci mezinárodního práva. Ale věříme, že země jako Indie, s takovým obrovským počtem obyvatel a značné ekonomické problémy, kterým čelí energetické problémy a tvář výzvám v oblasti jeho národní bezpečnosti, samozřejmě, nemůže být postaveny na roveň se všemi ostatními zeměmi. Musíme jednat v rámci mezinárodního práva, ale hledat příležitosti pro indické zájmy.
S ohledem na sbližování Indie a Spojených států, věříme, že je naprosto přirozený proces, nevím, kdo je pro někoho blíží Indie se Spojenými státy nebo ve Spojených státech se snaží dostat blíže k Indii. Ale když současný premiér pan Modi v té době uložila osobní sankce a zákaz vstupu do Spojených států, a pak řekl, pojďme si vzpomenout špatné - a všechny sankce zvedla, když byl zvolen premiérem - je to znamená, že rozhodnutí ještě ve Spojených státech jsou převzaty někdy spontánně, aniž by byl brán v úvahu dlouhodobé výsledky a důsledky rozhodnutí. Touha rozvíjet vztahy s Indií ve Spojených státech, a my také vítáni.
Obecně platí, že by bylo absurdní, jen proto, aby naše strana nárok na jakési exkluzivní jednání s tak velkou zemi jako Indie, s více než miliarda lidí. Indie má své vlastní zájmy, má právo, a my jsme s ohledem na tuto léčbu. Víme, že máme velmi citlivou interakci výklenek, ale rozvíjet naši spolupráci, mimo jiné v takových citlivých oblastech, je třeba, samozřejmě, a to s ohledem na zájmy jiných států. Může to být provedeno? Jsem si jistý, můžete postupně odstraní obavy. Jsem si jist, že budeme.

R.Chengappa: Pro NSG mluvit s čínským vůdcem?

Vladimir Putin: 
Odpověděl jsem na všechny otázky - ne, musíte být jisti, že se dostat do hlubšího? Dejme tomu, že jsem odpověděl na všechny otázky, jo?
Samozřejmě, že nemůžeme diskutovat otázky tohoto druhu, mluvíme o všem a mluvit velmi otevřeně, musíme s našimi čínskými kamarády nemají tajemství od sebe navzájem. Máme tendenci diskutovat o všech otevřených karet. Už jsem řekl, ale pokud si myslíte, že bych měl opakovat, opakuji.
Samozřejmě, že je třeba vzít v úvahu zájmy všech, protože pokud to není provedeno včas, nebude to vést k řešení problémů, a vytvářet nové. Můžeme, přitom k vyřešení problému?Domnívám se, že je možné, pečlivě jednání a vyjednávání mezi sebou navzájem.
Prosím, nezlob se na mě, já nejsem všechno, co jsem poslouchal, opravdu by nebylo technicky odsud, když jsem jen ne dostat ven z této budovy. Máme vlastní problémy s pohybem dopravy.
Chci vám poděkovat za vaši pozornost k naší společné práce a přeji vám všem úspěch.Uvidíme, v každém případě, ať to zkusí, jak to udělat.
Děkuju mnohokrát.
S.Mihaylov: Děkuji moc, Vladimir Vladimirovič.

                     Vladimir Putin-Setkal se hlavami zahraničních zpravodajských agentur
                      Vlevo - Generální ředitel ITAR-TASS Sergej Michajlov.
                          Alessandra Galloni, Reuters Agency (UK).
                            Emmanuel Hoog agentura AFP (Francie).
                               José Antonio Vera, EFE agentura (Španělsko).
                              Friedemann Kohler agentura Německá tisková agentura (SRN).
                   Gary Pruitt, agentura Associated Press (USA).
                                      Syyan Liu, Xinhua agentura (Čína).
                                        Giuseppe Cerbone, ANSA agentura (Itálie)
Hiroki Sugita, Kyodo News Agency (Japonsko)
                                           Clive Marshall, Press Association Group (UK).
                                   Malcolm Kirk, Canadian Press (Kanada).
                    Alessandra Galloni, ABY agentury Reuters Emmanuel Hoog agentura AFP (Francie).
                               Raj Chengappa agentura Nezávislé Dnes Group (Indie).

Komentáře