Vladimir Putin odpověděl na dotazy novinářů na závěr své pracovní návštěvy Uzbekistánu


Vladimir Putin odpověděl na dotazy novinářů na závěr své pracovní návštěvy Uzbekistánu 


Odpovědi na otázky novinářů

Vladimir Putin odpověděl na dotazy novinářů na závěr své pracovní návštěvy Uzbekistánu k účasti na setkání hlav států - členů Šanghajské organizace spolupráce, věnovaných 15. výročí SCO.

Google překlad:

Otázka: Chtěl bych se zeptat "Breksa". Ještě před hlasováním Rusko obvinil, že bude rád, pouze v případě, Británie se rozhodne vystoupit z EU. Po hlasování, taky byly provedeny taková prohlášení, že Rusko je na dosah ruky, a dokonce v této souvislosti, že by to mohlo mít pozitivní dopad na problematiku odstranění sankcí proti Rusku. Jak hodnotíte výsledky hlasování? Na čí straně jste? Jak bude nyní postavena vztahy Ruska s Evropskou unií a Velké Británii? Jaké jsou důsledky pro naše hospodářství vyústí v tomto rozhodnutí?

Vladimir Putin: Stále jsme v Taškentu, který právě skončil summit Šanghajské organizace spolupráce. A začnu ještě chtěl díky prezident Islam Karimov, Uzbek všem našim přátelům za to, co udělali během jeho presidentství.

Jste viděli, jsme dospěli k přijetí dvou velkých zemí - Indie a Pákistánu, zůstaly čistě formální, můžeme předpokládat, že se v příštím roce již začínají budou plnohodnotnými členy této organizace. S jejich zavedení, samozřejmě, že organizace má na jiný zvuk a různé hmotnosti.

Oslovili jsme příjem ze dvou velkých zemí - Indie a Pákistánu, zůstaly čistě formální, můžeme předpokládat, že se v příštím roce již začínají budou plnoprávnými členy SCO.
To je téměř polovina světové populace - 45 procent, a je méně než 20 procent světové produkce, ale stále je to tak velká postava, a bude pravděpodobně víc, protože všechny tyto země s rozvíjejícími se ekonomikami. A můžeme říci s naprostou jistotou v tomto ohledu, že summit byl úspěšný.

Nyní, pokud jde o prohlášení před hlasováním ve Velké Británii a po hlasování. Již jsem řekl, že jsme nikdy rušen, nikdy nemluvil o tom, jednal, podle mého názoru, velmi dobře. Samozřejmě, těsně následován, co se děje, ale neměl vliv na proces a ani se snaží dělat to. Proto prohlášení předsedy vlády Velké Británie David Cameron před referendem, v němž vyjádřil postavení Ruska, a neměla žádný základ.

Projev premiéra Davida Camerona před referendem, v němž vyjádřil postavení Ruska, a měli žádný základ.
Myslím, že to není nic víc než chybné pokus o ovlivnění veřejného mínění ve své vlastní zemi. Jak můžeme vidět, ani to neměl požadované výsledky. A ještě více tak po hlasování prohlásit některé z postavení Ruska, podle mého názoru, nikdo nemá právo. To není nic jiného než projev nízké úrovně politické kultury.

Nyní, v podstatě, ve skutečnosti. A ve Velké Británii a Evropu jako celek, a pro nás je to samozřejmě bude mít důsledky. Není-li organizaci referenda a následné výsledky jsou k dispozici již dnes nejsou jiná než arogance a povrchní přístup k řešení zásadních problémů pro svou vlastní zemi, ale i pro Evropu jako celek britským vedením, budou následky již mají globální charakter, opakuji, že nevyhnutelné; a budou se znaménkem plus a znaménko minus. Trhy, samozřejmě, prosyadut, mají potopil. Ve střednědobém horizontu, vše bude obnoven, jistě. Co se tam bude více - plus nebo minus - zobrazit život bude cvičit.


Před odjezdem z Taškentu Vladimirem Putinem odpovídali na otázky novinářů.
Pro běžné občany, běžní občané Velké Británie, zdá se mi, že je jasné, proč se to stalo. Za prvé, nikdo nechce krmit a dotovat slabší ekonomiky, obsahovat i jiné stavy, celé národy. To je zřejmý fakt. Zdá se, že lidé jsou nespokojeni s rozhodnutím o bezpečnostních otázkách, které dnes prudce zhoršila tváří v tvář silných migračních procesů. Lidé chtějí být více nezávislé.

Jeden z vůdců, již bývalých vedoucích představitelů zemí EU až mě jednou řekl, že počet závazných rozhodnutí Evropského parlamentu jako procento vyšší než počet závazných rozhodnutí, která se Nejvyššího sovětu SSSR ve Spolkové republice.

To znamená, že koncentrace zapnutí je velmi vysoká. Někdo to líbí, někdo chce jít touto cestou - eroze státních hranic, někdo nemá rád. Drtivá většina britských občanů, zdá se, soudě podle výsledků, není to tak, že se to nelíbí.

Ale chci ještě jednou říci, co nedávno řekl v Petrohradu mezinárodní ekonomické fórum. To je volba předmětů Velké Británie. Nechceme zasahovat v něm, nemají zapojit a nemají v úmyslu zasahovat. Zdá se, že nyní sledovat všechny formální postupy spojené s britskou rozhodnutí odstoupit od Evropské unie.

Budeme pečlivě za to sledovat, analyzovat, budeme se snažit minimalizovat veškeré negativní dopady tohoto rozhodnutí pro naše hospodářství, protože vidíme, jestli teď už zasáhla trhy v měnách, bude to nevyhnutelně ovlivní již odráží na burzovní indexy, a tudíž i na našich tradičních komodit ceny, ale jsem si jist, že to všechno budou opraveny co nejdříve.

Žádné globální katastrofa, neočekáváme, že by v tomto ohledu. Samozřejmě, že budeme, jak jsem řekl, budeme pozorně sledovat a nějak přizpůsobit naše hospodářské politiky, upravíme naše vztahy s našimi partnery v Evropě.

Pokud jde o sankční politiky, nemyslím si, že to nějak ovlivní naše vztahy s Evropskou unií v této souvislosti. My nezačal zrušení sankcí na obou stranách, jen jsme vždy odpovídat těm omezením, která byla přijata ve vztahu k naší zemi.

Pokud se naši partneři někdy zralé, aby se zapojily do konstruktivního dialogu s nimi v těchto otázkách, jsme na to připraveni.
Chci znovu zdůraznit, jakmile: pokud naši partneři někdy zralé, aby se zapojily do konstruktivního dialogu s nimi v těchto otázkách, jsme na to připraveni. Nejsme ochotni chceme a bude reagovat pozitivně na pozitivní, ale můžete nás neočekává splnění určité věci, které nejsou v naší kompetenci.

Všichni víme, že tato omezení jsou údajně spojeny s plněním smluv v Minsku, ale klíčové otázky provádění dohod Minsku jsou nyní v rukou našich partnerů Kyjeva, v rukou orgánů Kyjevě. Bez nich nemůžeme nic dělat. Nemůžeme změnit Ústava Ukrajiny nemůže uplatňovat zákon a začátkem zvláštní formy kontroly na určitých oblastech - LNR a DNR, nemůžeme pro předsedu, aby podepsal zákon o udělení amnestie.

To jsou klíčové otázky k vyřešení situace v Donbass. A čekat na těchto řešení od nás je směšné, že jsem trochu jinak nemůžu ani mluvit. Přesto jsme trpělivě pracovali až do současnosti a zároveň jsou ochotni pracovat trpělivě a s ukrajinskými partnery i se svými partnery v Evropské unii. Ale není tam žádný jiný způsob, nýbrž naplnit dohody Minsk se usadit v plné situaci v Donbass neexistuje.


A co se stane v ekonomice, v politické sféře poté, co opustil Velkou Británii [EU], uvidíme v blízké budoucnosti. Podívejme se.

Komentáře