Vladimír Putin se zúčastnil koncertu Symfonického orchestru Mariinského divadla

 ve Velkém sále Čajkovského konzervatoři v Moskvě. Koncert se konal v rámci XV Moskva Velikonoční festival, který je letošní program, věnovaný 125. výročí narození Sergeje Prokofjeva.
Vladimir Putin : Dámy a pánové, vážení přátelé!


V těchto dnech končí XV Moskevský Velikonoční festival - největší hudební fórum, které bez nadsázky, se stal jedním z nejjasnějších kulturních symbolů naší země, významné události ve společenském životě Ruska.
Dnešní koncert slavného Mariinského divadla symfonického orchestru - je jen součástí velké, rozsáhlé, rozmanité a v mnoha ohledech unikátní festivalového programu. To zahrnuje vystoupení známých tvůrčích týmů, hvězdy světové hudební scény, vítězové Mezinárodní Čajkovského soutěže. Festival symfonická, sborové, komorní koncerty v desítkách měst v naší obrovské, obrovské zemi, tam byl program sakrální hudby, dovednost je uvedeno i ten nejlepší bell-prsty v Rusku iv zahraničí.

Festival se tradičně koná s požehnáním patriarchy Moskvy a celé Rusi Kirill a naplněný obrovským morálním smyslu. Sdružuje konstelace a charitativní a vzdělávací iniciativy, aby co nejvíce našich občanů, jak je to možné - a veterány a dětí a mladých lidí - by mohlo vstoupit nejlepší tradice a autentické poklady národní a světové kultury.
Chtěl bych upřímně poděkovat organizátorům a účastníkům Velikonoční festival pro nádherné oslavu hudby, kterou každoročně dát fanouškům umění, stovky tisíc lidí po celé zemi. A samozřejmě, zvláštní slova uznání, vděčnost vrchního inspirátorem tohoto projektu - maestro Valery Gergiev, jehož nekonečný talent, tvůrčí energie a fenomenální - chci zdůraznit to - fenomenální výkon dát život do mnoha krásných a důležitých iniciativ.

Skutečné poselství míru, jednoty, harmonie se stal skvělý koncert Symfonického orchestru Mariinského divadla v Palmyra osvobozen od teroristů. Tato událost způsobila nebývalý citovou odezvu po celém světě, se stala výrazná symbolem naděje, vítězství civilizace přes barbarství, kultury a kreativity - přes chaos a destrukci. Všichni účinkující ukázal své nejlepší a kreativní schopnosti a odvahu, protože jsme se všichni podívat na to, co se tam děje - tam, kolem Palmyra, ještě bojování se koná.

Hudebníci vzdal hold těm, kteří zemřeli v rukou teroristů, kteří padli v boji proti této strašné hrozbě, dokázal, že ideály dobra, spravedlnosti, lidstvo pokračuje mít trvalou hodnotu. A samozřejmě, živý výraz to bylo samo o sobě Moskva Velikonoční festival. Ještě jednou děkuji Maestro Gergiev, Mariinského hudebníci Symfonického orchestru, všichni účastníci festivalu.
Nechť vás všechny, aby vám přejeme vše nejlepší a ještě jednou děkuji za vaši práci a přeji mnoho úspěchů.

Děkuju mnohokrát.

Komentáře