Vladimír Putin Recepce na počest delegací účastníku summitu Rusko ASEAN


Projev na recepci

Vladimir Putin: Dámy a pánové! Vážení přátelé!
Jsem upřímně rád že můžu přivítat vedoucí delegací a návštěvníky ze všech zemí ASEAN v Rusku, v Soči - město, které je známé pro jeho vřelost a pohostinnost, a v poslední době je jedním ze symbolů olympijského hnutí, které je určeno především přivést lidi dohromady.
Letos si připomínáme dvacet let partnerství mezi Ruskem a ASEAN. Od začátku, moji milí přátelé, naše spolupráce byla založena na zásadách vzájemného prospěchu a respektování zájmů druhé strany. Spojujeme komunitní přístup k řešení mnoha současných problémů.
První setkání v tomto formátu se koná v Rusku. Vidíme to jako potvrzení rostoucího zájmu Asociace posílení vztahů s naší země.

K našemu summitu připraven Soči prohlášení, ve kterém pevné společným cílem - přivést Rusko-ASEAN partnerství na novou, strategické úrovni. To umožní efektivnější využívání stávajícího potenciálu k rozšíření spolupráce v oblasti politické, ekonomické, kulturní a humanitární sféře, a samozřejmě, v záležitostech regionální a mezinárodní bezpečnost.
Je důležité, aby Rusko a státy ASEAN ve prospěch posílení integrace ve prospěch rozhraní implementované v oblasti Asie-Pacifik region, rozsáhlých ekonomických projektů. Je zřejmé, že zítra budeme diskutovat o vyhlídky na kterou se stanoví širokou příhraničního partnerství s Euroasijské hospodářské unie, ASEAN Společenství a Šanghajské organizace spolupráce.
Zdůrazňuji, že jsme připraveni konstruktivně spolupracovat v zájmu všech našich zemí a našich národů. Nepochybuji o tom, že se nám podaří.


Musíme pracovat zítra, ale dnes budu dovolím popřát vám příjemný večer - všichni mí kolegové a jejich doprovodné manželé.  

   
   

Doporučuji shlédnout

Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová předvedla ruský lidový tanec Kalinka na recepci pro novináře v Soči, kde se v těchto dnech koná summit Rusko - ASEAN.


Komentáře