Pravda v unikátním a velmi doporučovaném americkém dokumentu z roku 1943


Druhá světová válka 5 Bitva o Ruslo

Za dobu, kdy padl komunismus a rozpadl se SSSR, jsme svědky jedné nejpodstatnější události – zatímco Varšavská smlouva dávno neexistuje, základen NATO přibývá.  A nějakou „náhodou“ všude tam, odkud Rusko odešlo, tedy směrem k ruským hranicím. A děje se tak sametovým způsobem – příští země základen NATO se nejdříve stane členem EU a vzápětí musí na svém území mít ochranu před „ruskou expanzí…“ Rusko už je základnami NATO ze všech stran doslova obklíčeno a když měla na řadu přijít i Ukrajina a přes ní především Krym, konečně Rusko řeklo „dost“. První „dost“ sice řeklo už přes Gruzii a Čečensko a Moldávii, ale až po Majdanu a Krymu je z něj naplno činěn agresor a je na něj tlačeno tu přes sankce, tu cenami ropy a ropovody, největší boj je však rozehrán na poli, které se jmenuje propagační válka. Ta zahrnuje především přepisování ruských dějin tak, aby ve výsledku Rusko vyznělo jako věčný agresor s tím, že na světě nebude dobře, dokud se nezbaví Ruska.O to více Rusko ve svém národu probouzí vlastenectví, protože v ruské historii to vždy byla největší síla, na kterou se mohlo spolehnout, aby nebylo vymazáno ze zeměkoule. Proto Rusko tolik oživuje svou a spolu s tím i slovanskou minulost (Putin odhaluje historii Ruska). Ale vše, čím se Rusko opětovně pouze brání, je nazýváno „ruskou propagandou“. A stejně tak každý, kdo vidí, že rozpínavým agresorem je ve skutečnosti opět Západ, je pouze šiřitelem „ruské propagandy“.
Vkládám dnes dokument, který by i těm největším slepcům mohl otevřít oči. Je to americký dokument z roku 1943, který vzdává hold ruskému lidu a sovětské armádě. Ač jeho hlavním mottem je úloha Ruska v boji proti Hitlerovi, zaznívají v něm i skutečné pravdy o historii Ruska. V překladu cituji úvod:
Tak, jako touha po moci, uvádějící do pohybu naše nepřátelé, pramení z jejich minulosti, tak se z historických tradic rodí i nezkrotná vůle po svobodě našich spojenců. Abychom pochopili jejich nesmrtelný boj, musíme znát a chápat minulost, která jej vytvořila.
Ve filmu se proto hojně využívá záběrů, které ilustrují historické pozadí. Ostatní filmové materiály byly získány z filmových týdeníků, z filmů OSN (pozn.: Ligy národů?) a z ukořistěných materiálů nepřítele. Všechny mapy a diagramy připravilo Ministerstvo války.Proč bojujeme – Bitva o Sovětský svaz, film pátý, část první. Produkce – Ministerstvo války, Divize pro zvláštní služby a armádní síly.
„Historie nezná větší ukázku statečnosti, než jakou předvedl lid sovětského Ruska.“ – Henry L. Stimson, ministr války
„My i všichni naši spojenci si uvědomujeme, že máme navěky dluh armádě a lidu Sovětského svazu“ – Frank Knocks, tajemník vojenského námořnictva
„Udatnost a agresivní bojový duch ruských vojáků vyžadují obdiv americké armády“ – George C. Marshall, náčelník štábu armády USA
„Připojuji se… k obdivu historické obrany Sovětského svazu“ – Ernest J. King, vrchní velitel flotily Spojených států 
„Rozsah a velkolepost ruského výkonu z něj činí největší vojenský úspěch v historii“ – generál Douglas MacArthur, velitel oblasti jihozápadního Tichomoří
V dalším upozorňuji na tyto časy:
02:40 – rok 1242, Řád německých rytířů obsadil ruské město Pskov a hrozil zotročením všech obyvatel, Alexandr Něvský „Kdo k nám přijde s mečem, mečem zahyne“
04:40 – rok 1704, Rusko napadeno Švédy, pod vedením Petra Velikého po pěti letech bojů opět vítězí
05:18 – rok 1812 a Napoleon
05:50 – rok 1914 – další německá armáda v Rusku, k tomu antiruské síly ve vlastní zemi
Proč jsou podnikány věčné boje o dobytí Ruska? Odpověď je v čase 06:50 – ruské přírodní bohatství! 
V dalším dokument popisuje, jak i za pokusem Hitlera stálo právě přírodní bohatství Ruska a následně popisuje, jak ruský lid opět nepodlehl. Každý soudný člověk si doplní, že i dnes jde jen a jen o totéž a že ruské přírodní bohatství je tím pravým důvodem, proč Rusko nemá klid a že to je pravý důvod, proč je z Ruska i dnes činěn agresor! A proč je jeho historie překreslována tak, aby tomu každý uvěřil.
Vložený dokument snad všem otevře oči – nejen tím, že je z roku 1943, ale především tím, že je americký. Věřím, že jsou to dostatečné argumenty k tomu, aby nebyl považován za součást současné ruské propagandy!
Dokument je součástí série a konečně jsem jej objevila v podobě, že jej mohu vložit alespoň v ruské verzi, kde je pod názvem „O síle a velikosti Ruska“ (bohužel, za 7 měsíců má jen nějakých 60 shlédnutí). V české verzi existuje pouze ve formě ke stažení, jak jsem avizovala hned v úvodu, a odkaz i na závěr opakuji : http://uloz.to/xjxf2DcE/druha-svetova-valka-5-bitva-o-rusko-avi .  A velmi doporučuji. A každý, kdo tento velmi autentický dokument shlédne, pochopí, že fandění Rusku není o rusofilii, ale o tom, že kdo je člověkem se svědomím, ten nemůže jinak! (A nejde mi při této příležitosti v úctě nepřipomenoutMárii Ritomskou).

Komentáře

  1. Svatápravda. Slované a jejich území vždycky anglosasům a jim podobným překáželi ve světovládě a budou i nadále překážet.Mnohokrát byli poraženi, ale zůstali nepoučeni. Jestliže vyprovokují jako bezmozci další střetnutí, doufám, že bude poslední. Nebo civilizace ?

    OdpovědětVymazat

Okomentovat